Zlodejka napadla predavačku domácich potrieb grilovacou panvicou a vytrhla jej chumáč vlasov


Foto: Zlodejka napadla predavačku domácich potrieb grilovacou panvicou a vytrhla jej chumáč vlasov Foto: ilustračné

Humenský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže 46-ročnú ženu zo Stakčína pri Snine. Obvinená žena prišla v stredu 14. februára 2018 v okolo 16. hodiny do predajne domácich potrieb na Strojárskej ulici v Snine. Najskôr si prezerala vystavený tovar a po krátkej chvíli vzala z regála grilovaciu panvicu, s ktorou prišla k predavačke, tá sa nachádzala pred pokladňou a telefonovala, žene bola otočená chrbtom.

„Obvinená žena sa na ňu zahnala panvicou a dvakrát ju udrela ju po hlave. Predavačka začala kričať o pomoc, došlo k zápasu, pri ktorom ju obvinená na zemi znova opakovane udrela po hlave a kričala na ňu, že ju zabije. Potom podišla k dverám, ktoré zvnútra zaistila poistkou a z regálu vzala porcelánovú misu, ktorú hodila po predavačke, ale netrafila a misa sa rozbila na zemi. Následne obvinená podišla k registračnej pokladnici, ktorú sa snažila otvoriť, ale z tejto sa jej podarilo strhnúť len vrchný kryt. Na predavačku počas toho niekoľkokrát kričala, aby jej dala peniaze,“ uviedol Daniel Džobanik hovorca KR PZ v Prešove.

Predavačka však peniaze nemala, žena ju chytila za vlasy a ťahala ju tak, že predavačka skončila na zemi, pričom jej vytrhla chumáč vlasov. „Predavačke sa na zemi podarilo vyslobodiť, pribehla k dverám, ktoré si odistila a vybehla pred predajňu na ulicu, kde kričala o pomoc, že má v predajni zlodejku. Obvinená sa zľakla a bez toho, aby niečo ukradla z predajne ušla. Nie však ďaleko, nakoľko na ulici ju zadržal okoloidúci. Následne ju zadržala privolaná policajná hliadka. Prepadnutá predavačka utrpela zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ umiestnil 46-ročnú ženú do cely policajného zaistenia a spracoval podnet na jej vzatie do väzby,“ dodal Daniel Džobanik z KR PZ v Prešove.Zdroj: KR PZ Prešov