Dvaja muži z okresu Prešov šoférovali auto pod vplyvom alkoholu, stíhaní sú v super rýchlom konaní


Foto: Dvaja muži z okresu Prešov šoférovali auto pod vplyvom alkoholu, stíhaní sú v super rýchlom konaní Foto: ilustračné

Prešovskí dopravní policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky dvoch vodičov osobných áut. Obaja pritom na seba upozornila osobitým spôsobom. V stredu 14.februára 2018 večer 58-ročný obyvateľ obce Lesíček pri Prešove šoféroval po obci osobné auto Ford Focus C-Max. S autom zapadol v snehovej bariére pri ceste, čo si všimol okoloidúci občan a oznámil to na linku 158.

Na miesto bola vyslaná hliadka z Obvodného oddelenia PZ Drienov, ktorá okrem dokladov potrebných k vedeniu vozidla podrobila vodiča auta aj dychovej skúške na alkohol. Výsledok dychovej skúšky bol pozitívny s nameranou hodnotou 1,04 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu), čo je v prepočte 2,17 promile,“ uviedol Daniel Džobanik hovorca KR PZ v Prešove. Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli na policajné oddelenie. Následne bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom alkoholu a umiestnený do cely policajného zaistenia a stíhaný je v tkz. super rýchlom konaní.

Duplínčan autom vošiel do zákazu vjazdu, po zastavení hliadkou nafúkal 2,75 promile.

V piatok 15.februára 2018 popoludní 33-ročný muž išiel z obce Duplín cez Prešov na osobnom aute Hyundai ix35. S autom išiel aj po Hlavnej ulici smerom na Okružnú, kde bol hliadkou Obvodného oddelenia PZ Prešov – Sever zastavený z dôvodu, nerešpektovania dopravného značenia a to zákazu vjazdu na Hlavnú ulicu.

Pri následnom riešení dopravného priestupku bol vodič vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške k zisteniu požitia alkoholického nápoja. Dychovej skúške sa podrobil, jej výsledok bol pozitívny a nameraná hodnota predstavovala 1,32 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu), čo je v prepočte 2,75 promile. Aj tohto vodiča policajti obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajné oddelenie,“ dodal Daniel Džobanik z KR PZ v Prešove. Po obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bol umiestnený do cely policajného zaistenia a taktiež bude stíhaný v super rýchlom konaní.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: KR PZ Prešov