Lekára v Prešove odsúdili za prijímanie úplatkov vo forme domácej slivovice, vajec a orechov


Foto: Lekára v Prešove odsúdili za prijímanie úplatkov vo forme domácej slivovice, vajec a orechov Foto: ilustračné

Primára oddelenia klinickej hematológie Fakultnej nemocnice v Prešove Stanislava Palášthy v júli 2017 priamo z pracoviska odviedli protikorupční policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici následne rozhodol o jeho vzatí do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Lekár mal primať úplatky od onkologických pacientov vo forme domácich vajec, domácej slivovice, orechov či fľaše fínskej vody. Dnes 26. marca 2018 ho Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, odsúdil na dvojročný trest väzenia s podmienečným odkladom na 18 mesiacov. Dostal aj finančný trest 800 eur a ročný zákaz vykonávania činnosti.

Pán doktor uznal svoju vinu, konanie oľutoval. Podľa nášho názoru mu bol uložený spravodlivý trest. Je však na zamyslenie, aj vzhľadom na celospoločenskú situáciu, či túto spoločnosť trápi korupcia vo forme 30 domácich slepačích vajec, dvoch kíl orechov či sedmičky domácej slivovice,” reagoval po vynesení rozsudku primárov obhajca Matúš Motyka.

Prečítajte si viac:Zdroj: teraz.sk