Dôchodca požiadal suseda, aby mu pomohol s výberom z bankomatu, ten ho okradol o 6 460 eur


Foto: Dôchodca požiadal suseda, aby mu pomohol s výberom z bankomatu, ten ho okradol o 6 460 eur Foto: ilustračné

Vranovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže a z prečinov porušovania domovej slobody a neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty dvoch mužov vo veku 21 rokov z obce Rudlov, okres Vranov n/Topľou a 16-ročnú sestru jedného z obvinených. Začiatkom januára 2018 požiadal 70-ročný muž z Rudlova 21-ročného mladíka, aby mu pomohol s výberom peňazí z platobnej karty. Mladík mu pomohol, pričom sa tak dostal k informácii o PIN kóde platobnej karty. Dôchodca následne prišiel k mladíkovi na návštevu.

Ten sa dohodol so svojou sestrou, že ona vojde do neuzamknutého dôchodcovho domu, počas toho ako on s ním bude popíjať. Odtiaľ mala odcudziť platobnú kartu a ísť z nej vybrať peniaze. Tak ako sa dohodli aj urobili, dievča vošlo do domu, zobralo kartu a taxíkom sa odviezlo do Vranova, kde za použitia pravého PIN kódu vybrala z bankomatu peniaze. Následne sa vrátila späť, bankomatovú kartu vrátila na miesto odkiaľ ju vzala a vrátila sa do domu k bratovi a dôchodcovi. Týmto istým spôsobom urobili niekoľko výberov hotovosti v celkovej sume cca 6.000,-€,“ uviedol Daniela Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

O mesiac neskôr prišiel k súrodencom aj druhý obvinený 21-ročný mladík, kde sa v tom čase nachádzal aj dôchodca. „Keď videl, že je tam veľa alkoholu opýtal sa odkiaľ majú peniaze. Spoluobvinený mu popísal ako od suseda získavajú peniaze a prezradil mu aj PIN kód karty. Druhý obvinený mladík sa rozhodol rovnakým spôsobom získať peniaze a z bankomatu vo Vranove vybral 400.- € a kartu vrátil späť. Obdobným spôsobom vykonal výber aj nasledujúci deň, kedy vybral 60.- €. Časť z vybraných peňazí dal spoluobvinenému. Celková škoda, ktorú obvinená trojica svojmu susedovi spôsobila bola predbežne vyčíslená na 6 460.- €,“ dodal Džobanik z KR PZ v Prešove.

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Prešov

Najnovšie správy