- 18. január 2025 o 08:30
Máte už program na víkend? Hrebienok sa mení na zimnú rozprávku, prichádza Tatry Ice Master aj Dara Rolins
Už 18. a 19. januára 2025 sa Vysoké Tatry opäť stanú dejiskom jednej z najkrajších zimných udalostí. 11. ročník podujatia Tatry Ice Master prinesie na Hrebienok 35 unikátnych ľadových sôch, ktoré vytvoria umelci z desiatich krajín sveta vrátane exotických krajín ako Keňa, Indonézia či Mongolsko. Celkovo sa bude pracovať s neuveriteľnými 50 tonami ľadu, ktorý ožije v podobe úžasných umeleckých diel.
Sochári budú pracovať na motívoch, ktoré zdobia priestory popri budove lanovky a v Galérii ľadových majstrov, ktorá bude v prevádzke až do konca zimnej sezóny. Nočná iluminácia prinesie ešte väčší pôžitok z pohľadu na tieto ľadové skvosty. Súčasťou podujatia je aj súťaž o najlepší tím, kde môžu návštevníci sami hlasovať a získať zaujímavé ceny.
Sprievodný program plný zážitkov
Tatry Ice Master nebude len o ľadových sochách, ale aj o bohatom sprievodnom programe. Návštevníci sa môžu tešiť na hry, súťaže a unikátnu ohňovo-ľadovú show v podaní porotcu Zsolta M. Tótha. Na pódiu vystúpia hviezdy ako Dara Rolins či Marián Čekovský, pričom podujatie budú moderovať Samuel Procházka a Oliver Oswald.
Organizátori očakávajú veľký záujem, pripravuje sa aj polícia
Organizátori očakávajú masívnu účasť návštevníkov, čo by mohlo viesť k zvýšenej premávke a dopravným komplikáciám najmä v oblasti Starého Smokovca.
Polícia SR preto upozorňuje vodičov na možné kolóny a odporúča využiť alternatívne formy dopravy. Na mieste budú posilnené dopravné hliadky, ktoré zabezpečia plynulosť premávky a bezpečný priebeh podujatia. Organizátori aj polícia vyzývajú návštevníkov, aby rešpektovali pokyny a zvážili použitie hromadnej dopravy.
Minútky zo Slovenska
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty