V Prešove pribudne nová cyklotrasa, povedie po bývalej Pionierskej železničke smerom na Zlatú Baňu


Foto: V Prešove pribudne nová cyklotrasa, povedie po bývalej Pionierskej železničke smerom na Zlatú Baňu Foto: Mesto Prešov

Po trase bývalej Pionrieskej železničky smerom na Zlatú Baňu povedia najnovšia cyklotrasa, vďaka ďalším vybudovaným úsekom budú cyklocestami prepojené všetky prešovské sídliská. Nová cyklotrasa bude tri metre široká a šesť a pol kilometra dlhá, pokrytá asfaltovým povrchom. „Prípravy sú z našej strany zavŕšené, stavbári sa môžu pustiť do diela,” uviedla Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Budovaná cyklistická cesta povedie po historickej trase bývalej lesnej, neskôr takzvanej Pionierskej železničky. V Prešove začne v Solivare A cyklistov nasmeruje cez Dulovú Ves a Kokošovce k rekreačnej oblasti Sigord. Cyklistom sa tak otvorí pohodlné cestovanie za objavovaním Slánskych vrchov, s nádhernými výhľadmi na Prešovský kraj.

Cyklotrasu zalizuje víťaz verejnej súťaže spoločnosť Swietelsky Slovakia, spol. s r.o., pričom potrvá 18 mesiacov. Celkové náklady na výstavu cyklostrasy budú 1 187 988 eur. Mesto Prešov túto stavbu realizuje aj vďaka podpore z európskych fondov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Prešov