Prešovský kraj preinvestuje až 110 miliónov eur - pozrite si na čo!


Foto: Prešovský kraj preinvestuje až 110 miliónov eur - pozrite si na čo!

Program technickej pomoci Elena prešiel pod zodpovednosť Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Už od začiatku februára preto pracuje na úrade tím zložený zo 6 ľudí. Ich úlohou je okrem iného pripraviť zmluvy medzi PSK a ďalšími 14 samosprávami. Ďalším cielom je vypracovať detailný investičný program, v ktorom budú zahrnuté renovácie budov v majetku samospráv najmä s ohľadom na energetické úspory.

V projekte je 14 samospráv

Pozrite si zoznam samospráv, ktoré sú zapojené v projekte:

Bardejov
Bzenov (okres Prešov)
Raslavice (okres Bardejov)
Humenné
Lipany (okres Sabinov)
Medzilaborce
Prešov
Spišské Podhradie
Stará Ľubovňa
Stropkov
Svidník
Veľký Šariš (okres Prešov)
Vranov nad Topľou a Vysoké Tatry (okres Poprad)

Už do konca roka musí byť preinvestovaný objem 24,22 miliónov eur, pričom je to viac ako tretina z celkovej sumy investície. Tá je rovná sume 60,4 miliónov eur.

Celkovo sa preinvestuje 110 miliónov eur!

„Spolu s úverom z EIB vo výške 25 miliónov eur to pre nás znamená, že Prešovský kraj investuje v najbližších rokoch do rozvoja svojho územia a zníženia energetickej náročnosti budov 110 miliónov eur. Prostredníctvom programu Elena plánujeme použiť 60 miliónov eur na energetické investície a ďalších 50 miliónov bude preinvestovaných vďaka Európskej investičnej banke. Zaviazali sme sa, že kraj postupne preinvestuje z vlastným zdrojov rovnakú sumu, ako je výška úveru z EIB,“ uviedol na krajskom zastupiteľstve predseda Peter Chudík.

Miesto: -
Dátum: 13.02.2015Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu