- 2. apríl 2025 o 09:25
Riaditeľovi TANAP-u prerábajú kanceláriu za desiatky tisíc eur. Dôvodom majú byť plesne, predošlý šéf o nich nevie
Riaditeľovi Správy Tatranského národného parku Petrovi Olexovi prerábajú kanceláriu s priľahlými priestormi za 63-tisíc eur bez DPH. Informoval o tom portál Aktuality.sk. K prerábke dochádza po tom, čo minister životného prostredia Tomáš Taraba v minulom roku povedal, že v rámci národných parkov dôjde k šetreniu a škrtaniu rozpočtu.
Hovorkyňa Správy TANAP-u Nina Obžutová uviedla, že dôvodom rekonštrukcie sú plesne. Počas škrtania rozpočtu a šetrenia prišla len správa TANAP-u podľa portálu na zrušenom prevádzkovom príspevku z envirorezortu za rok 2024 o 616-tisíc eur.
V zmluve medzi Správou TANAP-u a zhotoviteľom, ktorá bola uverejnená začiatkom marca, je uvedená oprava havarijného stavu kancelárií v budove Správy TANAP-u v Tatranskej Lomnici. Cena predstavuje viac ako 77-tisíc eur s DPH. Hovorkyňa Nina Obžutová potvrdila, že ide o priestory Petra Olexu.
Dlhodobé problémy s plesňou
„K rekonštrukcii sme pristúpili na základe posúdenia stavu interiéru projektantom. Ten pri obhliadke priestorov zistil nedostatky predstavujúce zdravotné riziko, a to čierne plesne nachádzajúce sa za sololitovým obkladom stien a stropu, nábytok napadnutý plesňou, vlhkosťou poškodené podlahové krytiny, najmä koberce,“ uviedla pre portál.
V týchto častiach budovy mali byť problémy už v minulosti. Keďže v priestoroch prebiehajú rokovania a stretnutia s verejnosťou, bolo nutné zabezpečiť zdravotnú bezchybnosť. Portál však dodáva, že bývalý šéf Správy TANAP-u Pavol Majko si na uvedené problémy v tejto časti budovy nespomína.
Stavebné práce v priestoroch zahŕňajú demontáže vykurovacích telies s armatúrou, elektrických svietidiel, vypínačov a zástrčiek. Taktiež odstránenie sololitových a keramických obkladov stien, sololitových stropných podhľadov, zárubní, laminátovej podlahy, lepených kobercov a vstavaného nábytku, odstránenie plesne zo stropov a stien. Drevené nosné trámy natrú, zhotovia aj nové obklady stien a podhľadov s akustickou izoláciou. Budú položené nové podlahy, pribudne aj nový vstavaný a voľne stojaci nábytok, svietidlá či vykurovanie.
Minútky zo Slovenska
- 12:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 12:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie, na Slovensko prichádza poľský gigant
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom
- 11:30 FOTO: Nad Revúcou vyrástla sauna, ktorá láka na oddych v prírode a výhľad na mesto. Prenajať si ju môžete aj vy
- 11:30 Najprestížnejšia ratingová agentúra neverí Kamenického konsolidácii. Rating Slovenska je najnižší za posledných 12 rokov
- 11:11 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 11:00 Šéfa cudzineckej polície v Košiciach odviedli z práce policajti, ide o podozrenie zo zneužívania právomoci
- 11:00 Slováci vo veľkom diskutujú o texte notorickej ľudovej pesničky, každý pozná tú svoju verziu, poznáte však jej záver?
- 11:00 FOTO: Trenčín mení pešiu zónu na moderný mestský priestor, pribudla technologická atrakcia aj miesta na oddych a prácu
- 11:00 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 11:00 Doprava v Piešťanoch sa skomplikuje. Kľúčové križovatky uzavrú, mesto vydalo varovanie aj pre futbalových fanúšikov
- 10:31 V Lučenci zmietlo auto chodkyňu prechádzajúcu cez zebru, vrtuľník ju previezol do nemocnice s ťažkými zraneniami
- 10:30 VIDEO: Novootvorená tržnica v Prievidzi sa stala centrom hádky. Niektorí obyvatelia rekonštrukciu kritizujú, iní chvália
- 10:00 VIDEO: Konflikt o športovú halu v Martine sa vyostruje- Džudisti a boxeri si vymieňajú obvinenia, padli aj žaloby