Polícia zadržala dvoch mužov vo veku 47 a 26 rokov na Babete a malotraktore pod vplyvom alkoholu


Foto: Polícia zadržala dvoch mužov vo veku 47 a 26 rokov na Babete a malotraktore pod vplyvom alkoholu Foto: ilustračné

Po ceste v obci Modrá nad Cirochou 7. júna 2018 popoludní viedol 47-ročný muž jednonápravový malotraktor bez evidenčných čísiel s vlečkou.

V čase okolo 13:15 h ho zastavila kontrolovala hliadka dopravnej polície. Policajti pri kontrole vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol, pričom jej výsledok bol pozitívny s výsledkom 1,23 mg/l miligramov etanolu na liter vydychovaného vzduchu,“ uviedol Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

Vodič bol obmedzený na osobnej slobode, obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnený do cely policajného zaistenia.


O niekoľko hodín neskôr v čase okolo 21:00 hod. zastavila policajná hliadka v obci Terňa, okres Prešov, 26-ročného miestneho muža na Babete, ktorý na seba upozornil nekoordinovanou jazdou od pravého k ľavému pruhu.

Pri kontrole policajtom nepredložil potrebné doklady na vedenie vozidla, následnou lustráciou bolo zistené, že moped viedol bez príslušného vodičského oprávnenia.

Vodič bol zároveň vyzvaný aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol. Aj v jeho prípade bol výsledok pozitívny, v dychu mu bola nameraná hodnota 0,66 mg/l miligramov etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode, obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnili do cely policajného zaistenia,“ dodáva.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Prešov