Ministerstvo vnútra SR odovzdalo 189 mestám a obciam v Prešovskom kraji protipovodňové vozíky


Foto: Ministerstvo vnútra SR odovzdalo 189 mestám a obciam v Prešovskom kraji protipovodňové vozíky
Galéria: 3 fotky
Foto: MV SR

V dňoch 7. a 8. júna 2018 Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky odovzdalo v Žiline, Spišskej Novej Vsi, Prešove, Humennom a v Moldave nad Bodvou protipovodňové vozíky. Celkom bolo odovzdaných 189 protipovodňových vozíkov, ktoré slúžia na bojovanie s povodňami.

V Prešove bolo odovzdaných 146 vozíkov pre mestá a obce z okresov Prešov, Bardejov, Sabinov, Poprad, Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa. Ďalších 43 protipovodňových vozíkov bolo odovzdaných na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom, prebrali si ich zástupcovia miest a obcí z okresov Snina, Humenné, Medzilaborce a Stropkov.

„Dobrovoľným hasičom vo všetkých krajoch Slovenskej republiky postupne odovzdáme takmer 800 protipovodňových vozíkov. Ich súčasťou je kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a sada náradia,“ uvádza Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Z Košického kraja (z okresov Košice okolie, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica a Trebišov) bolo 92 zástupcov a 80 zástupcov mal na slávnostnom odovzdávaní Žilinský kraj, konkrétne okresy Žilina, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš a Martin.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: MV SR