• 3. jún 2025 o 12:02 / aktualizované 03.06. o 20:10

Pred Huncovcami došlo k tragickej zrážke ženy na trati. Zraneniam na mieste podľahla

Foto: Pred Huncovcami došlo k tragickej zrážke ženy na trati. Zraneniam na mieste podľahla
Foto: pixabay.com

Medzi Studeným Potokom a Kežmarkom bola od 11:15 hod. prerušená osobná vlaková doprava. Dôvodom bola zrážka osoby na trati, informuje o tom ZSSK na sociálnej sieti. 

Pre nehodu bol odrieknutý Os 8313 (Poprad-Tatry 10:45 – Stará Ľubovňa 11:58) v úseku Kežmarok – Stará Ľubovňa. Taktiež bol odrieknutý Os 8316 (Stará Ľubovňa 12:02 – Poprad-Tatry 13:15) v úseku Stará Ľubovňa - KežmarokDoprava bola v úseku obnovená o 12:30 hod.

Zrážku neprežila 41-ročná žena

K zrážke došlo za zastávkou Studený Potok pred obcou Huncovce. Po preverení bolo zistené, že ide o ženu vo veku 41 rokov, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom, na mieste zraneniam podľahla. 

„Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške, výsledok bol negatívny. Polícia preveruje všetky okolnosti tejto tragickej udalosti, v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ dodala krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„Vlak Os 8313 smerujúci z Popradu-Tatier do Starej Ľubovne zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku. Oblasť zabezpečili privolané záchranné a policajné zložky, pričom polícia začala s vyšetrovaním nehody. ZSSK vždy postupuje podľa ich pokynov. Kvôli obmedzeniam na trati sme na úseku Kežmarok – Stará Ľubovňa museli odrieknuť dva osobné vlaky. Približne 30 cestujúcich spojenia Os 8313 počkalo na vyšetrenie nehodovej udalosti vo vlaku, ktorý fungoval ako za bežnej prevádzky, a v Kežmarku si prestúpili na ďalší vlak,“ uviedol odbor komunikácie ZSSK.

Minútky zo Slovenska