Začal prípravný týždeň dobrovoľníkov P18, do metropoly Šariša ich tento týždeň príde približne 500


Foto: Začal prípravný týždeň dobrovoľníkov P18, do metropoly Šariša ich tento týždeň príde približne 500 Foto: narodnestretnutiemladeze.sk

Od nedeľného večera sa do Prešova postupne schádzajú organizátori a dobrovoľníci Národného stretnutia mládeže P18, ktorým mesto ožije od štvrtku 26. júla do nedele 29. júla 2018. Počas špeciálneho prípravného týždňa budú budú dolaďovať logistiku celej akcie, program, chystať ubytovacie i stravovacie zariadenia a veľa ďalších vecí.

Do metropoly Šariša už pricestovali členovia centrálneho tímu. Časť z nich prijme počas dnešného dňa primátorka Prešova Andrea Turčanová. Vedenie akcie s ňou napríklad prejde jej osobnú účasť na niektorých bodoch programu. Za podujatím stojí tím zložený z dobrovoľníkov z rozličných organizácií. Generálnym partnerom akcie je mesto Prešov, partnerom Prešovský samosprávny kraj.

„Sme plní očakávania i starostí zároveň. Ale tešíme sa, že sme už tu a najmä na to, že už o pár dní privíta srdce Šariša usmievavé tváre mladých ľudí z celého Slovenska i zahraničia, ktoré sa vydali na ceste za Ježišom a prídu na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove. Tu ich budeme postupne vítať. Počas prvého dňa prišlo pár desiatok, v ďalších dňoch pribudnú ďalší. Všetci pracujú bez nároku na odmenu, za čo im patrí naše veľké ďakujem,“ hovorí Ondrej Chrvala. Počas prípravného týždňa ich však nečaká len práca, ale aj bohatý program, zložený z modlitieb a svätých omší.

Oficiálny program odštartoval registráciou a svätou omšou. Po večeri nasledovalo povzbudenie do ich služby, ktorej sa budú venovať, a zoznamovačka. Od dnešného rána sa sa jednotlivé tímy spolu s ich vedúcimi a členmi rozídu na rôzne miesta a každý, podľa svojho harmonogramu, bude pracovať na svojich službách. Večer ich čaká svätá omša spolu s miestnymi Prešovčanmi v Konkatedrála sv. Mikuláša, ktorej bude predsedať prešovský dekan Jozef Dronzek.

Záver dňa bude opäť spojený s večerným programom, počas ktorého sa očakáva privítanie nových dobrovoľníkov, špeciálne prekvapenie a duchovný program. Počas úvodných dní sa do príprav zapoja viaceré tímy. Aktívny je najmä registračný tím, ktorý prijíma prichádzajúcich dobrovoľníkov.


Svoje práce už začal aj technický tím a tím výtvarníkov. Ten počas príprav zhotoví desiatky rozličných rekvizít. Do práce sa zapojil aj tím liturgie a programu, ktorý od dnes cvičí viaceré vystúpenia. Vo svojej činnosti aktívne pokračuje komunikačný tím, ktorý zabezpečuje komunikáciu na webe, sieťach i v médiách.

Najväčšiu záťaž má pred sebou tím stravy, ktorý zabezpečuje počas celého prípravného týždňa i podujatia stravu pre dobrovoľníkov a účastníkov. Mesto Prešov už dva dni spoznáva špeciálny info tím, ktorý bude k dispozícii aj účastníkom. K dispozícii sú už aj zdravotníci a tím stavby, ktorý čaká od utorka stavba pódia v hale. Hlavný stan dobrovoľníkov i ďalšie priestory, kde sa nachádzajú dobrovoľníci, priebežne upratuje tím upratovania.

Hoci oficiálna registrácia dobrovoľníkov na P18 je už uzavretá, účastníci sa ešte stále môžu prihlásiť. K dispozícii je možnosť zaregistrovať sa priamo na mieste, avšak už bez možnosti získania stravy a ubytovania. Účastnícky poplatok sa hradí pri príchode do Prešova. Registrácia bude prebiehať v Tatran Handball Aréne, kde bude prebiehať väčšia časť programu. Ten je celý k dispozícii verejnosti na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk.

Tím Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove očakáva, že na konci tohto týždňa bude v meste vyše 4 000 ľudí. Očakáva sa vyššia účasť kňazov. Do Prešova prídu takmer všetci biskupi Slovenska. Do mesta dorazí aj vyše 400 rehoľníkov a stovka zástupcov prorodinných a pro-life organizácií z celého Slovenska. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: narodnestretnutiemladeze.sk