V týchto dňoch začína Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, pomocnú ruku podal aj PSK


Foto: V týchto dňoch začína Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, pomocnú ruku podal aj PSK Foto: narodnestretnutiemladeze.sk

Časť centrálneho tímu a dobrovoľníci sú už v metropole Šariša. Onedlho dorazia na miesto aj prví účastníci stretnutia. Organizátori odhadujú ich počet na viac ako 4000. Tí, ktorí sa na podujatie P18 prihlásili v predstihu, majú nárok aj na stravu a ubytovanie. Rozmiestnení budú na viacerých stredných školách a internátoch. Tie poskytol organizátorom Prešovský samosprávny kraj (PSK) na základe dohody o vzájomnej spolupráci, ktorú kraj podpísal v máji tohto roku s Radou pre mládež a Konferenciou biskupov Slovenska.

Domovom pre stovky mladých z celého Slovenska sa tak na pár dní stanú školské triedy, telocvične a internáty. Svoje priestory poskytlo 10 stredných škôl v Prešove, a to Gymnázium J. A. Raymana, Hotelová akadémia Prešov, Obchodná akadémia Prešov, SOŠ na Košickej ulici, SOŠ dopravná, SOŠ podnikania, SOŠ technická, Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Spojená škola na Kollárovej, SPŠ strojnícka a Stredná zdravotnícka škola.

Som veľmi rád, že Prešovský samosprávny kraj mohol byť nápomocný v prípravnej fáze stretnutia. Vynaložili sme na to maximálne úsilie. Preto dúfam, že vo finále bude všetko tak, ako má byť a mladí ľudia sa budú u nás cítiť príjemne,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a dodal, že Prešovský kraj okrem ubytovacích jednotiek pomohol organizátorom P18 aj s technickým zabezpečením stretnutia a zároveň sa zapojil do Popoludnia angažovanosti simulovaným zasadnutím zastupiteľstva a koordináciou aktivít Za krajší Prešov.

Mladým tak v piatok 27.júla 2018 od 15.00 hod. ponúkne možnosť nahliadnuť na priebeh zasadnutia zastupiteľstva. Na vlastnej koži si budú môcť vyskúšať, aké je to prijímať správne rozhodnutia a riešenia v prospech občanov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: PSK