Prešov hlási dostatok materiálnej pomoci a dáva do pozornosti číslo účtu pre finančnú pomoc


Foto: Prešov hlási dostatok materiálnej pomoci a dáva do pozornosti číslo účtu pre finančnú pomoc Foto: Mesto Prešov

Mesto Prešov vyjadrilo veľké poďakovanie za jedlo a šatstvo, ktoré ľudia doteraz priniesli na záchytné miesta. Momentálne hlási dostatok materiálnej pomoci, preto nateraz nie je potrebné nosiť ďalšie veci. Po spísaní požiadaviek ľudí postihnutých tragickým výbuchom postupne zverejní, čo bude ešte potrebné zabezpečiť.

Ak chcete pomôcť týmto ľuďom a rodinám v núdzi, môžete tak urobiť príspevkom na oficiálny účet vytvorený mestom:

  • Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
  • Variabilný symbol: 6122019

„Upozorňujeme, že v tejto chvíli nedokážeme verifikovať finančné zbierky iných súkromných subjektov. Ozývajú sa nám mnohé združenia či subjekty, ktoré nevieme narýchlo overiť. Ak chcete naozaj pomôcť ľuďom, ktorých postihla táto tragédia, prosíme vás, aby ste využívali výhradne oficiálny účet mesta Prešov, na ktorý dohliada Odbor financií a mestského majetku mesta Prešov,“ informuje vedenie mesta.

Mesto Prešov zároveň prosí občanov dotknutých včerajším tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici, ktorí sa ešte neboli prihlásiť v ZŠ Prostějovská, aby tak urobili čo najskôr. V priestoroch školy im budú poskytnuté ďalšie informácie.

Pátranie pokračovalo aj dnes

Dnes 8. decembra pokračovali záchranári Horskej záchrannej služby so záchranárskymi psami v dohľadávaní osôb v ruinách bytového domu. V spolupráci s hasičmi sa zamerali na najviac poškodené 12. poschodie a priestory bývalého schodiska. Vzhľadom na závažné porušenie statiky budovy, a s tým súvisiace riziko, sa zasahujúci záchranári pohybovali po vysadení z plošiny najmä po obvode budovy.

„Do vnútorných priestorov objektu mohol vstúpiť len špeciálne vycvičený pes. Aj napriek úsiliu zúčastnených záchranárskych tímov sa nepodarilo v hornej časti ruiny nikoho nájsť. Horská záchranná služba týmto vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a taktiež oceňuje prácu všetkých záchranárskych zložiek,“ informuje horská záchranná služba.

Prečítajte si viac:


Zdroj: Mesto Prešov

Najnovšie správy