Začala sa rozsiahla rekonštrukcia cesty prvej triedy v obci Vernár, potrvá asi dva roky


Foto: Začala sa rozsiahla rekonštrukcia cesty prvej triedy v obci Vernár, potrvá asi dva roky
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Jaroslav Kmeť

Cesta prvej triedy I/66 Popová - Hranovnica v obci Vernár prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Momentálne je pre dopravnú záťaž a klimatické podmienky v zlom stave.

Prvá fáza rekonštrukcie by mala trvať približne dva roky a vyžiada si takmer 17,5 milióna eur. Zmluvu o dielo podpísala Slovenská správa ciest so skupinou dodávateľov. „Prvý úsek rekonštrukcie, dlhý 8,3 km, zahŕňa modernizáciu cesty, opravu chodníka vo Vernári, mosta cez potok Mlynica a zabezpečenie skalnatých svahov pri ceste. Cesta bude tiež odvodnená, budú doplnené nové bezpečnostné prvky a vymenené dopravné značenie,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslav Kmeť

Druhý úsek, dlhý približne 8,3 kilometra, sa nachádza v katastrálnom území obce Hranovnica. Jaroslav Kmeť dodal, že do konca roka 2023 by malo byť na tento úsek vydané stavebné povolenie, po ktorom bude nasledovať verejné obstarávanie a samotná rekonštrukcia. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: