- 17. august 2025 o 13:00 / aktualizované 19.08. o 18:00
FOTO: Humenné bude mať nový športový raj. Streetball, skejtbord aj lezecká stena na jednom mieste
Mládež a tínedžeri v Humennom sa môžu tešiť na nový športovo-oddychový areál. K Park vyrastie na Sídlisku pod Sokolejom a ponúkne široké možnosti, od streetballu, pingpongu a workoutovej konštrukcie, až po lezeckú stenu, skejtbord a kolobežku. Nebude chýbať ani priestor na stretnutia s priateľmi.
V pondelok 11. augusta bolo za prítomnosti primátora Miloša Merička odovzdané zhotoviteľovi stavenisko. Areál vznikne neďaleko grécko-katolíckeho chrámu a jeho rozmer športoviska bude 28 × 14 metrov. Výstavba má byť ukončená koncom septembra 2025.
K Park v Humennom je výsledkom 4. ročníka iniciatívy Kauflandu. Aktuálne už beží hlasovanie v 5. ročníku, kde môžu ľudia podporiť svoje mesto alebo obec. „Je známe, že aktívny životný štýl počas dospievania posilňuje celkovú imunitu, zdravý vývoj, rast kostí, spevnenie svalstva a samozrejme obmedzuje obezitu,“ uviedol k projektu Kaufland. Dodal, že spoločné športové aktivity s priateľmi priaznivo pôsobia aj na psychiku mladých ľudí a ovplyvnia život aj v dospelosti.
„K Park je priestorom, ktorý ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času. Je tým správnym miestom na stretnutia s priateľmi a spoločný čas strávený športom alebo inou aktivitou na čerstvom vzduchu,“ dodal k iniciatíve reťazec.
Minútky zo Slovenska
- 17:00 Letné prázdniny by mohli začať skôr. Drucker pripustil skorší koniec škôl, vysvedčenia by rozdali posledný júnový piatok
- 17:00 Pomôžte oživiť historické skleníky v Zámockej záhrade, kedysi sa tam pestovali ananásy. Hlohovec hľadá dobrovoľníkov
- 17:00 VIDEO: Hasiči v Trnovom oslávili 100 rokov. Obcou prešla spanilá jazda hasičských vozidiel
- 17:00 Dvojročný Alex trávi viac času v nemocniciach než na ihrisku, známy podnikateľ z Prievidze vyzýva obyvateľov k pomoci
- 17:00 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na megaturné sa s novým albumom prestavia aj v Bystrici
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov