• 13. august 2025 o 11:20

V Snine budú poriadková služba a mestská polícia hliadkovať dlhšie. Dohliadať budú najmä na problémové oblasti

Foto: V Snine budú poriadková služba a mestská polícia hliadkovať dlhšie. Dohliadať budú najmä na problémové oblasti
Foto: FB/Mesto Snina – oficiálna stránka

Mesto Snina predĺži čas hliadkovania miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS) a mestskej polície. Informuje o tom STVR, opatrenia majú zabezpečiť poriadok hlavne v problémových oblastiach. Obyvatelia sa počas letných večerov sťažovali na rušenie nočného pokoja. 

„Vnímame rastúce obavy občanov týkajúce sa narušovania verejného poriadku, najmä v niektorých lokalitách nášho mesta. Ide o dlhodobý problém, a to nielen v našej samospráve, no kompetencie mesta v tejto oblasti sú obmedzené,“ uviedlo mesto Snina

MOPS v Snine má osem zamestnancov, od augusta je čas hliadkovania predĺžený do polnoci. Na poriadok dohlaidajú najmä v lokalitách s veľkými rómskymi komunitami. Členovia hliadky dokážu riešiť problémy a konflikty častokrát efektívnejšie ako mestskí policajti, spoluobčania ich rešpektujú.

Okrem toho bol predĺžený aj čas hliadkovania mestskej polície, v piatky a soboty budú hliadkovať do 2:00 hod. Mesto vyzýva obyvateľov, aby akékoľvek problémy nahlasovali na dispečing mestskej polície.

„Mesto pravidelne komunikuje s Políciou SR o aktuálnom stave, no neevidujeme zvýšený počet prijatých hlásení. Písanie sťažností na sociálnych sieťach nie je riešením. Pomôžte nám konať – nahlasujte problémy priamo. Spolu môžeme zabezpečiť, aby bolo naše mesto pokojnejšie a bezpečnejšie pre všetkých,“ doplnilo mesto.

Minútky zo Slovenska