- 6. september 2025 o 15:00 / aktualizované 08.09. o 09:05
Alza reaguje na sťažnosti zákazníkov, balíky si vyzdvihnete aj bez rebríka. Slovenská pošta zvažuje rovnaký postup
Zákazníci internetového obchodu Alza majú k dispozícii novú funkciu, ktorá im má uľahčiť vyzdvihovanie balíkov z Alzaboxov. Počas objednávky môžu požiadať, aby ich zásielka bola uložená do nižšej priehradky – maximálne do výšky 1,4 metra. Ak sa to nepodarí, obchod má zákazníka vopred upozorniť, informuje portál Živé.sk. Zatiaľ je možnosť dostupná iba pri objednávkach cez web, v mobilnej aplikácii funkcia chýba.
Novinka vznikla na základe podnetov od zákazníkov, ktorí upozorňovali, že balíky vo vrchných priehradkách sú pre niektorých ťažko dostupné. Ide najmä o deti, seniorov či osoby so zdravotným znevýhodnením. „Je to praktický krok, ktorý môže výrazne zlepšiť dostupnosť služby pre širšiu skupinu ľudí,“ hodnotí novinku analytik z oblasti e-commerce.
Pridá sa aj konkurencia?
Tému začala riešiť aj Slovenská pošta, ktorá prevádzkuje vlastnú sieť BalíkoBOXov. Generálny riaditeľ Vladislav Kupka priznal, že podobné pripomienky vnímajú aj oni. „Ľudia s hendikepom môžu mať problém vyzdvihnúť si zásielku, keď je umiestnená príliš vysoko. Chceme urobiť maximum pre to, aby sme tieto bariéry odbúrali,“ uviedol pre Živé.sk.
Ak by Slovenská pošta funkciu zaviedla, išlo by o prvý prípad, keď by konkurencia reagovala na zákaznícke podnety v podobnom duchu ako Alza.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 25.04. FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 25.04. Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy