FOTO: Tatranský ľadový dóm na Hrebienku je otvorený. Interiér zdobí Westminsterské opátstvo


  • 17 november 2023 - 15:55

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku je od piatka 17. novembra opäť otvorený. Témou 11. ročníka je monumentálna stavba z Londýna - Westminsterské opátstvo. Ide o kráľovský chrám postavený v gotickom štýle, ktorý je miestom korunovácie anglických kráľov od roku 1066. Vo Westminsterskom opátstve je pochovaných viac ako 3 300 ľudí, okrem členov kráľovskej rodiny aj viaceré významné osobnosti ako Charles Dickens, Charles Darwin a Stephen Hawking. Informujú o tom Vysoké Tatry - Hory zážitkov na webovej stránke

„Rozhodli sme sa uctiť si 15. výročie návštevy Kráľovnej Alžbety II. na Slovensku a vo Vysokých Tatrách. A práve v tomto opátstve prebehla korunovácia kráľovnej Alžbety II. a aj súčasného kráľa Karola III.,“ dodávajú Vysoké Tatry - Hory zážitkov.

Na Tatranský ľadový dóm bolo použitých 225 ton ľadu a 1880 ľadových blokov. Hlavným staviteľom je Adam Bakoš  a na stavbe sa podieľali sochári zo štyroch krajín -  Slovenska, Čiech, Nemecka a Poľska. Najvyšší bod stavby je vo výške 11,5 metrov. Stavba je umiestnená v kupole o priemere 25 metrov.

[article]2085[article]