V Prešovskom kraji pribudli ďalšie multifunkčné ihriská. Prispeli aj dotácie prešovskej župy


Foto: V Prešovskom kraji pribudli ďalšie multifunkčné ihriská. Prispeli aj dotácie prešovskej župy Foto: Prešovský samosprávny kraj

V Prešovskom kraji pribudli multifunkčné športoviská. Najnovšie sú v Raslaviciach a v Modre nad Cirochou. Prešovská župa pomohla dotačnými prostriedkami vo výške celkovo 100 400 eur, v Raslaviciach prispela dotáciou 50-tisíc eur.

„Poskytnuté finančné  prostriedky obec využila na zabezpečenie umelého trávnika pre vytvorenie samotného ihriska s umelým povrchom. Športovisko s celoročnou prevádzkou, ktoré sa tu vybudovalo, má pritom presah na rozvoj celého mikroregiónu a na území Horného Šariša je raritou,“ informuje župa.

V Modre nad Cirochou podporil Prešovský samosprávny kraj výstavbu sumou 50 400 eur, ihrisko sa vybudovalo v intraviláne obce na pôvodnom ihrisku s asfaltovým povrchom, v blízkosti futbalového ihriska.

Ako dodáva župa na webovej stránke, aj v aktuálnom roku podporí okrem iných tiež desiatky verejnoprospešných projektov z oblasti športu. Dotačný program prešovskej župy pre rok 2024 je spustený v celkovej alokácii štyri milióny eur. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: