15. ročník vyhlásenia ankety najúspešnejších športovcov kraja, rozhodnite o internetovom víťazovi


Foto: 15. ročník vyhlásenia ankety najúspešnejších športovcov kraja, rozhodnite o internetovom víťazovi Foto: ilustračné

7. marca 2018 Prešovský samosprávny kraj pripravuje pätnásty ročník vyhlásenie ankety najúspešnejších športovcov kraja za rok 2017. Ocenené budú kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých, najúspešnejšie kolektívy mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl či najúspešnejšia stredná škola. Nominácie a podmienky hlasovania sú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja www.po-kraj.sk., uzávierka je 28. februára 2018.

„Medzi nominovanými športovcami nechýbajú držitelia minuloročných titulov - vodnoslalomári Ladislav a Peter Škantárovci. Svoje vlaňajšie umiestnenia budú obhajovať aj hádzanár Igor Čupryna, fitneska Stanislava Dolinská, kicboxer Marek Karlík, volejbalista Martin Sopko, silová trojbojárka Jana Vašková i viaceré úspešné družstvá. Sú medzi nimi tradične hádzanári Tatrana Prešov, džudisti MŠK Vranov n/Topľou a volejbalisti VK Mirad PU Prešov. O ocenenie opätovne zabojujú aj mládežnícke tímy - volejbalisti TJ Slávia Svidník či Tanečný klub Grimmy z Prešova,“ uviedla Daša Jeleňová hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja. 

Nominovaných je 43 jednotlivcov, 8 kolektívov dospelých a 8 mládeže, ktorých navrhli telovýchovné jednoty, športové kluby i verejnosť.

„Najlepších jednotlivcov a kolektívy, ktorí dosiahli najprenikavejšie výsledky, vyberie komisia na základe určených kritérií. Zložená je z aktívnych športových novinárov, zástupcov PSK i Krajského športového centra v Prešov. Medzi kritériá v prípade jednotlivcov patrí účasť a umiestnenie na OH, MS, ME, na podujatiach Svetového pohára či MSR. Zohľadňuje sa aj to, či ide o reprezentanta Slovenska, jeho dlhodobá špičková výkonnosť a do úvahy sa berie pozícia lídra úspešného tímu. Ako pomocné kritérium slúži konkurencie schopnosť v jednotlivých športových odvetviach. U kolektívov je rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach i umiestnenie v dlhodobých najvyšších súťažiach v rámci Slovenska. Pomocné kritérium je rovnaké ako u jednotlivcov,“ dodala Daša Jeleňová z PSK.

V prípade nesplnenia požadovaných kritérií v jednotlivých kategóriách si Prešovský samosprávny kraj vyhradzuje právo neudeliť ocenenie. Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2017 sa uskutoční 7. marca 2018 v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: PSK