Vo vozidlách MHD v Prešove pribudne možnosť platby kartou. Ešte predtým však musia osadiť nové označovače


Foto: Vo vozidlách MHD v Prešove pribudne možnosť platby kartou. Ešte predtým však musia osadiť nové označovače Foto: DPMP, a. s. – Juraj Handzuš; Matúš Rozman

Dopravný podnik mesta Prešov pracuje na zavedení možnosti platby kartou vo vozidlách mestskej hromadnej dopravy. Termín jej spustenia odhaduje na máj tohto roka. Predtým však treba vymeniť niektoré z označovačov. 

Ako informoval dopravný podnik na oficiálnej internetovej stránke, označovače v 15 autobusoch a piatich elektrobusoch sú na zavedenie platby kartou technicky pripravené od výroby.

Novými označovačmi je vybavených aj desať parciálnych trolejbusov, o ktoré sa postupne rozširuje vozový park podniku. Vo zvyšných vozidlách je potrebné označovače vymeniť za nové. Ich dodanie zabezpečí spoločnosť R&G Plus, ktorá vyhrala súťaž o dodávateľa označovačov. 

„S víťazným uchádzačom sme uzavreli nájomnú zmluvu s mesačným nájomným 7 800 eur za 130 kusov označovačov cestovných lístkov. Zmluva je uzatvorená na dobu 24 mesiacov s možnosťou následného odkúpenia označovačov v cene jedno euro za kus. Dodávateľ má stanovenú štvormesačnú lehotu na dodanie a sprevádzkovanie označovačov cestovných lístkov,“ uviedol dopravný podnik.


Začiatok montážnych prác očakávajú v najbližších mesiacoch   

V pláne je osadenie jedného označovača do štandardného 12-metrového midibusu a dvoch kusov do kĺbového 18-metrového vozidla. Začiatok montážnych prác očakávajú v najbližších mesiacoch.   

„Rozmiestnenie označovačov je identické ako svojho času v Žiline, keď v tomto meste zavádzali platbu kartou a súvisí s našimi obmedzenými finančnými možnosťami – jednorazová výmena všetkých označovačov vo všetkých vozidlách je príliš nákladná, a preto sa modernizácia uskutočňuje v etapách,“ doplnil dopravný podnik. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: