Vlakom do Košíc za menej ako pol hodinu? Od marca by to mala byť realita


Foto: Vlakom do Košíc za menej ako pol hodinu? Od marca by to mala byť realita Foto: ilustračné

Štátne železnice plánujú rýchlejšie spojenie s Košicami zriadiť už do marca 2018. Zrýchlené vlaky z Prešova do Košíc budú zastavovať len v Kysaku, cestovanie pritom bude trvať len 29 minút. „Tieto vlaky tak vytvárajú alternatívu k cestovaniu autobusmi a autami, cestujúci sa vyhnú predovšetkým kolónam a zápcham pri vstupoch do miest,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Vlaky kategórie REX podľa navrhovaného cestovného poriadku budú premávať v hodinových intervaloch. Z Prešova pôjde o tri ranné a dva popoludňajšie zrýchlené vlaky, z Košíc bude zrýchlený jeden ranný a tri popoludňajšie vlaky. Medzi Prešovom a Košicami premávali len osobné vlaky (okrem rýchlika z Bratislavy). Zrýchlené vlaky by podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko mali premávať od prvej zmeny Cestovného poriadku, ktorej platnosť začne 4. marca 2018.

„Na uvedenej linke plánujeme v roku 2018 zaviesť v čase dopravnej špičky spomínané nové vlaky kategórie REX. V súčasnosti prebiehajú o tomto návrhu aktívne rokovania s Ministerstvom dopravy a výstavby SR (MDV SR). Uvedené vlaky by mali premávať od 1. zmeny Cestovného poriadku 2017/2018, ktorej platnosť začne 4. marca 2018,“ uviedol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Prešov