V rámci Dňa mlieka sa Základná škola Mirka Nešpora sa na jeden deň stala mliečnou krajinou


Foto: V rámci Dňa mlieka sa Základná škola Mirka Nešpora sa na jeden deň stala mliečnou krajinou Foto: Mesto Prešov

V Prešove sa po desiaty raz v Základnej škole Mirka Nešpora uskutočnil Deň mlieka, ktorého cieľom je poukázať na význam mlieka, na jeho zdraviu prospešné nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí, aby do svojho jedálnička zahrnuli denne aspoň jeden pohár mlieka.

Je neuveriteľné, aké rôzne dobroty sa dajú vyrobiť z mlieka. Deti aj ich pani kuchárky sú veľmi šikovné, ukázali nám mlieko vo všetkých jeho podobách,“ uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

Všetky jedlá na Deň mlieka pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, ktoré si môžete pripraviť aj doma. Recepty na tieto chuťovky zverejní každá škola na svojej webovej stránke.

Konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov si zaslúži a potrebuje neustálu pozornosť a osvetu medzi ľuďmi, hlavne medzi našimi deťmi a žiakmi škôl, čo bolo aj cieľom podujatia Deň mlieka 2018,” uviedla Mária Tejiščáková, odborná referentka pre zariadenia školského stravovania v Prešove.

Učiteľov a žiakov rozospieval Ondrej Kandráč aj jeho mama Monika Kandráčová. Nechýbali ani šikovné čipkárky, ochutnávka syrov, nátierok a ďalších výrobkov z mlieka.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Prešov