18 jún 2018 - 10:33
Miroslava Ondáková

Zlodej využil nepozornosť dôchodcu zo Švajčiarska, z vetrovky mu ukradol púzdro s peniazmi

Foto: Zlodej využil nepozornosť dôchodcu zo Švajčiarska, z vetrovky mu ukradol púzdro s peniazmi
Foto: ilustračné

V stredu 13. júna 2018 66-ročný dôchodca zo Švajčiarska navštívil pohostinstvo na Staničnej ulici vo Svite. Na stole mal voľne položenú vetrovku, v ktorej mal aj peniaze. „Využil to zatiaľ neznámy zlodej a z jej vnútorného vrecka ukradol plastové puzdro, v ktorom bola uložená finančná hotovosť 470,-Eur a 1800,- Kč. Polícia v danej veci vedie trestné stíhanie pre prečin krádeže,“ uviedol Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

Ku krádežiam peňaženiek ale aj mobilov často dochádza v baroch, diskotékach, kde ich najčastejšie necháme bez dozoru, či už na stole alebo v taškách a bundách, ktoré nemáme na očiach. Taktiež k takýmto krádežiam dochádza pri cestovaní hromadnými dopravnými prostriedkami, či v obchodoch, kde je viac ľudí a tlačenica, čo zlodeji ľahko využijú. 

„V reštaurácii nikdy nenechávajte svoje veci bez dozoru odložené na stole, stoličke, či parapetnej doske alebo vešiaku! Majte ich stále pri sebe alebo pod dohľadom. Noste ich vo vnútorných náprsných vreckách saka, bundy, kabáta alebo v puzdre na opasku nohavíc. Ak si bundu alebo sako zložíte nespúšťajte ich z očí a pravidelne skontrolujte,“ dodáva.

Mobilný telefón, peňaženku, tašku, notebook zbytočne nikde neodkladajte a nenechávajte ho ani voľne položený vo svojom vozidle. Pre zlodeja nie je nič jednoduchšie ako za pár sekúnd rozbiť kameňom okno na aute, zobrať telefón a odísť.

Zdroj: KR PZ Prešov


Dopravný servis
D1
Iné nebezpečenstvo
17:15
Levočská
Policajná hliadka
17:13
D1
Prekážka na ceste
17:11
D1
Práca na ceste
16:14
D1
Policajná hliadka
16:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.