Na Tatranských elektrických železniciach môže docházať k obmedzeniu počtu vlakov. Dôvodom je ich obnova


Foto: Na Tatranských elektrických železniciach môže docházať k obmedzeniu počtu vlakov. Dôvodom je ich obnova

Na Tatranských elektrických železniciach môže docházať od soboty 10. júna k obmedzeniu počtu vlakov. K zmene dôjde pre prebiehajúcu modernizáciu elektrických jednotiek 425. ZSSK na trati Poprad-Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica a späť preto posilní kapacitu vlakov v čase letnej turistickej sezóny. Zmena by mala trvať až do septembra. 

„Z dôvodu prebiehajúcej modernizácie 15 elektrických jednotiek rady 425, ktorá je naviazaná na „staré“ eurofondy, a teda na ukončenie modernizácie do konca tohto roka, bude ZSSK dočasne disponovať zníženým počtom prevádzkyschopných jednotiek. Tie sú totiž priebežne modernizované u vysúťaženého dodávateľa modernizácie – ŽOS Vrútky,“ uvádza hovorca ZSSK Tomáš Kováč. 

Počas letnej turistickej sezóny budú prevádzkované v dvojhodinovom intervale a s väčšou kapacitou vlaky Os 8405, 8406, 8409, 8410, 8413, 8414, 8417, 8418, 8421, 8422, 8425, 8426, 8429, 8430, 8433, 8434 na trati Poprad-Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica


Ako uvádza hovorca Tomáš Kováč, železničná spoločnosť žiada cestujúcich, ktorých cieľom je Tatranská Lomnica, aby z kapacitných dôvodov prednostne využívali priame spojenia z Popradu cez Studený Potok. Modernizácia tatranských elektrických vozidiel má zvýšiť bezpečnosť a pohodlie pri cestovaní. 

„Modernizáciou sa vymení pôvodný riadiaci systém a celá trakčná časť vozidiel. V každom vozni budú cestujúci cestovať pohodlnejšie vďaka klimatizácii, novým sedadlám, wi-fi pripojeniu či zásuvkám 230V/50Hz s USB. Dosadí sa aj nový informačný systém s LCD displejmi a počítaním cestujúcich, nové označovače cestovných lístkov a repasujú sa aj obloženia a batožinové police,“ dodáva Tomáš Kováč.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: