Kriminálna polícia zadržala muža z Humenného, v cele policajného zaistenia sa pokúsil o samovraždu


Foto: Kriminálna polícia zadržala muža z Humenného, v cele policajného zaistenia sa pokúsil o samovraždu Foto: ilustračné

28-ročný Humenčan bol predvedený na obvodné oddelenie kriminálnej polície v Humennom za účelom zistenia jeho totožnosti. Keď chcel ukázať doklady z vrecka mu priamo pred policajtmi vypadlo igelitové vrecko s neznámou bielou kryštalickou látkou. Policajti vrecko odoslali na expertízu, muža obvinili a umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Dvadsaťosemročný Humenčan bol obvinený z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,” uviedla pre TV JOJ hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Migaľová. Obvinený Humenčan sa pokúsil v cele policajného zaistenia o samovraždu, okolo krku mal uviazanú roztrhanú košeľu, ktorú priviazal o mrežu policajnej cely. „Službukonajúci policajti z OO PZ v Humennom svojim rýchlym zásahom zabránili najhoršiemu a mužovi zachránili život,” dodala Jana Migaľová z KR PZ v Prešove.

Polícia prešetruje všetky okolnosti za akých k tomuto činu došlo a či boli z cely odstránené všetky veci, ktorými by si mohol obvinený muž ublížiť. „Zo zaujímavosti sú napríklad odstránené aj šnúrky z topánok, opasok, akýkoľvek ostrý predmet, aj napríklad v zmysle nejakej bižutérie, to všetko sa musí odstrániť z jeho dosahu,” uviedla expertka na trestné právo Lucia Kurilovská. Prípad vyšetruje kriminálna polícia.

Prečítajte si viac:


Zdroj: noviny.sk