Nový župan PSK Milan Majerský: Chcem, aby sa župy zmenili k lepšiemu a začali slúžiť ľuďom


Foto: Nový župan PSK Milan Majerský: Chcem, aby sa župy zmenili k lepšiemu a začali slúžiť ľuďom

Na dnešnom stretnutí v hoteli Dubná skala v Žiline sa na pozvanie Eriky Jurinovej, nadchádzajúcej predsedkyne Žilinského samosprávneho kraja, stretli spolu štyria budúci lídri krajov a jeden viceprimátor. Novozvolení župani po prvom stretnutí deklarovali snahu spolupracovať, zároveň sa dohodli na Zásadách slušného župana, ktorú by mali v najbližšom čase pretaviť v memorandum.

To by mali župani, medzi nimi aj Milan Majerský, podpísať už na najbližšom stretnutí. Pred tlačovým brífingom spolu diskutovali okrem Majerského aj Erika Jurinová (zvolená županka za Žilinský kraj), Jozef Viskupič (zvolený župan za Trnavský kraj), Rastislav Trnka (zvolený župan za Košický kraj) a Mikuláš Krippel (budúci vicežupan za Bratislavský kraj). Noví predsedovia rokovali o tom, ako efektívne spolupracovať medzi krajmi, keďže viacero problémov je spoločných a presahujú geografické hranice jednotlivých samospráv.Novozvolený predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský uviedol, že v sobotných voľbách sa premaľovalo Slovensko na inú farbu. „Je to základ toho, čo môže nastať o rok pri komunálnych či o dva roky pri parlamentných voľbách. V prvom rade chcem, aby výsledok sobotných volieb bol základom pre to, aby sa naše župy zmenili k lepšiemu a začali slúžiť ľuďom,“ povedal Majerský.

Nový predseda Prešovského samosprávneho kraja, ktorý nahradí po 16 rokoch Petra Chudíka, si formálne prevezme žezlo nad krajom už 1. decembra 2017. Na tlačovom brífinku na túto tému zavtipkoval, pred dosluhujúcim županom sa totiž bude musieť skloniť - a to doslova.Majerský zároveň verí, že v najbližsom období sa budú župani pravidelne stretávať v plnom počte - k spolupráci budú prizvaní aj župani zvolení za SMER- SD a Ján Lunter, ktorý sa dnešného premiérového stretnutia nezúčastnil pre pracovné povinnosti, presnejšie stretnutia so starostami miest v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

„Verím, že premiér a Vláda SR aj napriek veľkej zmene nezanevrie na ľudí, ktorí žijú v týchto krajoch, a bude nachádzať spoluprácu a komunikáciu pri riešení našich problémov,“ doplnil víťaz volieb a kandidát KDH s podporou širokej pravicovej koalície, ktorý upozornil na to, že pokoru majú noví župani naďalej a chcú zachovať to, čo robili ich predchodcovia dobre.

[post][post]