V obci Banské počas Vianočných sviatkov zasahovali hasiči, horeli obývané chatrče v rómskej osade


Foto: V obci Banské počas Vianočných sviatkov zasahovali hasiči, horeli obývané chatrče v rómskej osade Foto: ilustračné

V utorok 26. decembra 2017 v ranných hodinách vznikol v obci Banské (okres Vranou nad Topľov) požiar. Podľa operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičkého a záchranného zboru v Prešove, hasiči zasahovali pri požiari šiestich chatrčí v rómskej osade.

Požiar chatrčí bol hasičom nahlásený krátko pred pol štvrtou. „Tie bolo potrebné najprv celkom rozobrať, oheň sa podarilo lokalizovať pomerne skoro a následne sa dohášali lokálne ohniská. Zásah komplikovala silná hmla,“ uviedol Miroslav Skrička operačný odôstojník KR HZZ v Prešove. 

Obyvatelia chatrčí stihli svoje domovy opustiť ešte pred príchodom hasičov. Na mieste zasahovalo osem príslušníkov HaZZ z Vranova nad Topľou a Hanušoviec nad Topľou na troch kusoch techniky. Škodu predbežne vyčíslili na 5000 eur, príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. „Na mieste sa nikto nezranil,“ dodal Miroslav Skička z KR HZZ v Prešove.

Prečítajte si viac:


Zdroj: dnes24.sk

Najnovšie správy