FOTO: Stredoškoláci zo Starej Ľubovne vytvorili v škole oddychovú zónu z recyklovaných pneumatík


FOTO: Stredoškoláci zo Starej Ľubovne vytvorili v škole oddychovú zónu z recyklovaných pneumatík
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Prešovský samosprávny kraj

Študenti Strednej odbornej školy technickej v Starej Ľubovni uspeli v grantovej výzve s podtitulom Zlepšime to, ktorú zorganizovala Rada mládeže Prešovského kraja s pomocou Prešovského samosprávneho kraja.

Hlavnou úlohou výzvy bolo zabezpečiť kvalitnejší život na stredných školách v tomto regióne prostredníctvom vytvorenia oddychovej zóny. V programe bolo úspešných až osem projektov a každý z nich dostal dotáciu vo výške 500 eur na svoj projekt.

V Starej Ľubovni sa rozhodli pre vytvorenie oddychovej pneuzóny, na ktorú študenti využili až 50 pneumatík. Pre potreby novej miestnosti využili aj starý školský nábytok, ktorý zrecyklovali. Týmto rozhodnutím splnili aj hlavný cieľ projektu – udržateľnosť.


Steny vymaľovali v industriálnom štýle a vytvorili na nich jednoduché, ale nápadité dekorácie z recyklovaných materiálov,“ dopĺňa Prešovský samosprávny kraj v príspevku na sociálnej sieti. Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: