Premiéra výzdoby stromčeka je v rukách najmenších Prešovčanov


Foto: Premiéra výzdoby stromčeka je v rukách najmenších Prešovčanov Foto: ilustračné

Nedočkavosť, nástojčivosť či úprimná detská radosť. Aj týmito slovami sa dá opísať atmosféra týchto dní z pohľadu našich najmenších, kedy si pripravujú vyčistené čižmičky v očakávaní, že v nich o pár dní nájdu sladké prekvapenie. Blíži sa totiž deň sv. Mikuláša, ktorý v Prešove prináša niekoľko prekvapení.

Deň sv. Mikuláša sa v Prešove spája s Mikulášskou nádielkou, ktorá sa tento rok uskutoční v utorok 6. decembra 2016. Deň sv. Mikuláša začne o 16:00 h na pešej zóne pred Ľudovou bankou kultúrny program, počas ktorého do centra mesta zavíta Mikuláš. Spolu s našimi najmenšími Prešovčanmi aj tento rok spoločne rozsvietia vianočný stromček, ktorý dominantou vianočnej výzdoby na prešovskom námestí. Tento rok sa odhalí v novom šate, kedy ho bude zdobiť úplne nová vianočná výzdoba.

A aká by to bola Mikulášska návšteva bez vreca plného sladkých dobrôt, malých prekvapení, dobrej nálady a jeho dvoch pomocníkov - Anjela a Čerta. Atmosféru utorkového podujatia bude dotvárať aj kultúrny program v podobe pekných pesničiek a hudobných vystúpení, ktoré k prešovskej mikulášskej nádielke na plnom námestí už neodmysliteľne paria.

Súčasťou tohto dňa bude aj žrebovanie stovky cien, ktoré mesto Prešov zabezpečilo aj s pomocou sponzorských príspevkov. Súťaže sa môžu zúčastniť všetky prešovské deti vo veku do 15 rokov. Súťažné letáky sú v týchto dňoch distribuované do všetkých materských a základných škôl, stále je možné vyzdvihnúť si ich v budovách MsÚ v Prešove. Po vyriešení úlohy je potrebné návratku poslať na adresu MsÚ (Jarkova 24, Prešov, 080 01) alebo ju na MsÚ doručiť osobne do 5.12.2016.

Naše milé Prešovčatá, čistite si čižmičky, pripravujte papučky, blíži sa Mikuláš!

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: TS Mesto Prešov