Trojica mladíkov z Humenného na Silvestra okradla a zbila dvoch chlapcov


Foto: Trojica mladíkov z Humenného na Silvestra okradla a zbila dvoch chlapcov Foto: ilustračné

2. januára 2018 humenský vyšetrovateľ obvinil z lúpeže 15-ročné dievča a 16-ročného chlapca. Počas silvestrovského popoludnia mala obvinená dvojica spolu s 12-ročným chlapcom pri rieke Laborec v Humennom, neďaleko ulice Jasenovská okradnúť dvoch chlapcov.

„Pod hrozbou bitky pýtali od maloletého chlapca peniaze, pričom ten im zo strachu dal dve petardy a 1,20.- €. Následne od 16 ročného chlapca taktiež pod hrozbou bitky pýtali peniaze, čo pod strachom z bitky urobil a dal im 4.- €. Následne ho zvalili na zem, jeden mu sadol na nohy, ďalší mu tlačil ramená k zemi a ďalší ho udieral päsťou do brucha a snažil sa mu vytiahnuť z vrecka vetrovky ruku, v ktorej držal peňaženku. To sa obvinenému chlapcovi nakoniec aj podarilo. Z peňaženky vybrali 70.- € a peňaženku bez peňazí hodili späť na poškodeného,“ uviedol Daniel Džobanik hovorca KR PZ v Prešove.

Maloletý 12-ročný chlapec pre vek nie je trestne zodpovedný. 15-ročné dievča a 16-ročný chlapec sú umiestnení v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby.Zdroj: KR PZ Prešov