02 február 2016 - 11:14

Vodiči pozor! Bajkalská bude uzavretá od 3. do 9. augusta

Foto: Vodiči pozor! Bajkalská bude uzavretá od 3. do 9. augusta
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Bajkalská ulica bude začiatkom mesiaca august uzavretá. Povolenie na úplnú uzávierku tejto komunikácie je vydané z dôvodu rekonštrukcie železničného priecestia, premávka bude vedená po obchádzkovej trase.

Na Bajkalskej ulici v Prešov dôjde k rekonštrukcii chráneného železničného priecestia, ktoré je v súčasnosti značne opotrebované a jeho technický stav si spolu s prahovou vpusťou vyžiadal obnovu. V tejto súvislosti vydalo Mesto Prešov ako príslušný cestný správny orgán povolenie na úplnú dlhodobú uzávierku na ul. Bajkalskej v úseku od križovatky so Sabinovskou ulicou po most cez Torysu v dĺžke cca 80 m v termíne od 3. do 9. augusta 2015.

Práce sa uskutočnia v dvoch fázach, do 5. augusta budú práce na priecestí realizovať ŽSR, od 6. augusta budú práce pokračovať výmenou odvodňovacích žľabov (kanálov) a následne obnovou povrchu vozovky miestnej komunikácie v réžii SaZUPC.

Počas rekonštrukcie budú presmerovaní chodci po zriadenom bezpečnom priechode cez priecestie. V čase uzávierky nebude v prevádzke cestná svetelná signalizácia na križovatke Sabinovská – Bajkalská a Jánošíkova. V ranných a popoludňajších hodinách budú zabezpečené aj dopravné policajné hliadky pre prípadnú potrebu regulovania dopravy v tejto križovatke.

Doprava bude usmernená dočasným dopravným značením s vyznačením obchádzkových trás. Zo Sabinovskej ulice budú vodiči usmernení na Mukačevskú ulicu a Prostějovskú. Opačným smerom z Bajkalskej ulice budú vodiči nasmerovaní na Prostějovskú ulicu a ďalej na Mukačevskú s pokračovaním na Sabinovskú.

Počas prác dôjde k výluke traťovej koľaje, napätia trakčného vedenia a vypnutia trolejového vedenia MHD. Dopravné obmedzenia sa tak dotknú aj liniek č. 45, ktorá bude odklonená na Dúbravu a č. 43 a N2, ktoré budú počas uzávierky presmerované po obchádzkovej trase.

Miesto: -
Dátum: 24.07.2015


Dopravný servis
D1
Práca na ceste
09:17
Kapušany
Policajná hliadka
09:17
D1
Stacionárny radar
09:16
D1
Prekážka na ceste
09:15
Prešovská
Dopravná nehoda
09:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.