18 február 2015 - 17:12

Na Mestskom úrade v Prešove príde o prácu 17 ľudí

Foto: Na Mestskom úrade v Prešove príde o prácu 17 ľudí
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Metský úrad v Prešove bude z dôvodu novej organizačnej štruktúry prepúšťat. Od 1. marca je tak v pláne ukončiť pracovný pomer s približne 17 zamestnancami. Nová štruktúra počíta s 8 odbormi, 20 oddeleniami a samostatnou kanceláriou primátorky. S jej aplikovaním bude však mesto Prešov musieť vyplácať odstupné, v rozpočte má na to vyhradených 135 000 eur. Primátorka Andrea Turčanová by sa však v prípade vyplácania zlatých padákov obrátila na súd.

Počet zamestnancov bude korešpondovať s rozpočtom pre rok 2015

V rozpočte mesta Prešov pre rok 2015 je na mzdové položky vyčlenená suma viac ako 2,518 milióna eur. “V podstate ideme na počet zamestnancov, ako bol schválený v rozpočte, to znamená 235, zhruba 17 ľudí budeme musieť prepustiť. Posty vedúcich oddelení a vedúcich odborov sa majú obsadiť výberovým konaním a nepredpokladám, že by všetci obhájili svoje pozície. Predpokladám, že prepúšťať sa nebudú len ľudia z vedúcich pozícií, ale aj tí, čo nastúpili na úrad poslední, budú musieť prví odísť,” uviedla k veci primátorka.

Zmenu štruktúry víta aj prednosta MsÚ Jozef Smetana, ktorý má za to, že v porovnaní s inými krajskými mestami je táto štruktúra oveľa jednoduchšia a prehľadnejšia. “Usporiadanie jednotlivých oddelení pod odbory bolo určené na základe príbuzných činností jednotlivých oddelení, najväčších väzieb medzi nimi, a to tak, aby jednotlivé oddelenia kooperovali navzájom a vytvorili jeden funkčný celok v rámci úradu,” vyjadril sa pre TASR Smetana. Zároveň počíta s úsporou vďaka zníženiu úradníckého aparátu.

Miesto: -
Dátum: 18.02.2015


Dopravný servis
Duklianska
Prekážka na ceste
21:18
D1
Iné nebezpečenstvo
21:10
Kapušany
Iné nebezpečenstvo
21:10
Duklianska
Iné nebezpečenstvo
21:10
Kapušany
Prekážka na ceste
21:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.