Prešovský kraj získal dve ocenenia v súťaži Zlatý erb


Foto: Prešovský kraj získal dve ocenenia v súťaži Zlatý erb Foto: PSK

Prešovský samosprávny kraj nadviazal na sériu zlatých ocenení z posledných ročníkov celoslovenskej súťaže ZlatyErb.sk. Zo 14. ročníka si odniesol prvú cenu za Najlepšiu stránku samosprávneho kraja a  cenu za Najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv. Slávnostné vyhodnotenie a odovzdávanie cien súťaže ZlatyErb.sk 2017 sa uskutočnilo uplynulý týždeň v rámci medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave. Do súťaže sa zapojilo 77 samospráv. Porota hodnotila 63 kritérií v 11 kategóriách.

Víťazom kategórie Najlepšia stránka obcí sa stala obec Jaslovské Bohunice, v kategórii mestá a mestské časti ohodnotila porota ako najlepšiu stránku web Bratislavy, ktorá získala aj hlavnú cenu súťaže Grand Prix eSlovensko, a tým aj nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award. Z Prešovského kraja v súťaži bodovala aj obec Ľubica. V rámci samosprávnych krajov patrí prvenstvo Prešovskému samosprávnemu kraju, ktorému Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska odovzdala navyše aj špeciálnu cenu za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv. Oficiálne webové sídlo kraja už takúto cenu raz získalo v roku 2010 a pridalo tak ďalší významný úspech v tejto súťaži.

Internetová stránka Prešovského samosprávneho kraja www.po-kraj.sk doteraz obsadila osem prvých miest 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017, dve druhé miesta 2004, 2016 a jednu tretiu priečku 2006. Ceny Zlatý erb sú udeľované v troch hlavných kategóriách - najlepšia stránka samosprávneho kraja, najlepšia stránka mesta a mestskej časti a najlepšia stránka obcí. Súťaž od roku 2004 každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a občianske združenie eSlovensko. Hlavným cieľom je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu samospráv využívať informačno - komunikačné technológie.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: PSK