Už dnes premiéra svetoznámej hry Kabaret v Divadle Jonáša Záborského


Foto: Už dnes premiéra svetoznámej hry Kabaret v Divadle Jonáša Záborského

Dnes majú diváci v Divadle Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove možnosť vidieť premiéru svetoznámeho muzikálu Kabaret, ktorý je napísaný na motívy divadelnej hry Johna Van Drutena a poviedok Christophera Isherwooda. Muzikál čiastočne reflektuje smutné udalosti posledných dní v Paríži, čo uviedol aj režisér predstavenia a umelecký šéf DJZ Michal Náhlik.

“Tento muzikál sme chceli uviesť už veľmi dávno. Je to najlepší muzikál, ktorý poznám, pre libreto, hudbu i atmosféru. Hlavne je to ale jeden z muzikálov, ktorý má aj hlbšiu myšlienku, ako len baviť. My sme pri príprave naozaj netušili, že budeme až príliš aktuálni. Nevyvesujeme štíty, ale touto inscenáciou hovoríme, že aj my sme Charlie,” dodal pre TASR Náhlik.

Radosť z uvedenia muzikálu má aj riaditeľ divadla Ján Hanzo, ktorý poukázal na fakt, že svetoznámy muzikál sa nepodarí uviesť každý deň. Práva sa divadlu podarilo získať vďaka osudu a tomu, že majitelia poľavili v podmienkach. Prešovská verzia mapuje vzostup nacistov počas 30-tych rokov.

Na pódiu sa po dlhom čase predstaví aj živý orchester. Jedna z hlavných postáv Stanislava Kašperová tvrdí, že muzikál bol výzvou. Preto, lebo ľudia musia aj hlbšie uvažovať a nielen tlieskať bez zamyslenia.

Dnešná premiéra predstavenia je už vypredaná, informácie nájdete na http://www.djz.sk/?view=inscenacie&kam=14&id=634

foto: djz.sk

Miesto: -
Dátum: 16.01.2015 - 19:00


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy