Dobrovoľný hasičský zbor Prešov po tretíkrát obhájil prvé miesto, je najaktívnejší v okrese


Foto: Dobrovoľný hasičský zbor Prešov po tretíkrát obhájil prvé miesto, je najaktívnejší v okrese
Galéria: 13 fotiek
Foto: Mesto Prešov

Dobrovoľný hasičský zbor Prešov tretíkrát po sebe obhájil prvenstvo z pohľadu aktivity v okrsku Prešov. No tento krát je toto prvenstvo výnimočnejšie, za rok 2017 získal ocenenie a oslávil 170. výročie vzniku.

Toto ocenenie patrí všetkým členom zboru, ktorý sa aktívne podieľali na živote zboru. Môžeme spomenúť hlavne pomoc pri povodniach a veterných smrštiach ktoré postihli Prešov, alebo požiar kaštieľa Nižnej Šebastovej. Medzi ďalšie činnosti patrí aj čistenie prírodného letného kúpaliska Delňa a rôzne ďalšie technické zásahy ako aj asistenčné hliadky počas verejných kultúrnych podujatí ktoré sa konajú v Prešove,“ uvádza DHZ mesta Prešov.

Súčasťou ich aktivít je organizovanie hasičskej súťaže o pohár primátorky mesta Prešov, halová súťaž mladých hasičov a Prešovský železný hasič.

Za posledné roky sa podarilo vďaka podpore mesta Prešov, ministerstva vnútra ako aj rôznych sponzorov k výraznému doplneniu materiálno technického vybavenia, ale hlavne sa podarilo zabezpečiť priestory vhodné pre potreby Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov.

Pevne veríme že sa na spomínané priestory podarí získať dotáciu na rekonštrukciu tak, aby sa z nich mohla stať plnohodnotná hasičská zbrojnica ktorá bude spĺňať potreby dobrovoľného hasičského zboru v 21. storočí. Zároveň dúfame, že sa dočkáme aj novej techniky zo strany ministerstva vnútra a to vo forme protipovodňového vozíka, ale hlavne nového hasičského vozidla,“ dodáva.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: DHZ mesta Prešov