07 december 2017 - 11:09
Miroslava Ondáková

Úrad Prešovského samosprávneho kraja sa zmenil na vianočné trhovisko

Foto: Úrad Prešovského samosprávneho kraja sa zmenil na vianočné trhovisko
Galéria: 8 fotiek
Foto: PSK/facebook

6. decembra sa na Úrade Prešovského samosprávneho kraja symbolicky rozsvietil vianočný stromček. Súčasťou tradičných vianočných trhov bol aj tentoraz charitatívny bazár zamestnancov úradu na podporu ťažko skúšaných rodín. Svoje výrobky vystavovalo 30 vystavovateľov z rôznych kútov kraja, prevažne vlastnoručne vyrobené výrobky.  Vyzbieraná suma z predaja vo výške takmer 330 eur opäť putovala na dobrú vec.

„Je dôležité, nielen v čase adventu, všímať si jeden druhého a vnímať pocit spolupatričnosti ľudí. V tomto čase nik nesmie byť sám. O to viac by mali vzájomnú blízkosť pociťovať znevýhodnení, zdravím či osudom ťažko skúšaní ľudia. Určite aj vianočné trhy sú významným povzbudením pre klientov zariadení sociálnych služieb, ktorí svoje výrobky zhotovili s láskou a srdcom,“ uviedol po otvorení trhov predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Vystavovatelia ponúkli na obdiv i predaj rozmanité aranžmány, adventné vence, milé drobnosti, nápadité darčeky, poväčšine s témou Vianoc. „Výrobky, ktoré sa tu dali kúpiť za symbolické sumy, sú prevažne výsledkom pracovných terapií v zariadeniach sociálnych služieb. Práca s klientmi, pravidelné aktivity, zmysluplné napĺňanie pobytu v zariadeniach podporuje aj ich začlenenie do bežného života, do väčšinovej spoločnosti. Aj tieto trhy sú pre nich veľkou udalosťou,“ dodala vedúca sociálneho odboru PSK Margita Poptrajanovski.

Zdroj: PSK


Dopravný servis
Kapušany
Policajná hliadka
04:17
D1
Hmla
03:17
D1
Prekážka na ceste
03:16
Široké
Uzavretá cesta
03:10
D1
Prekážka na ceste
02:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.