13 marec 2018 - 12:57

Vďaka benefičnému bowlingovému turnaju o Putovný pohár predsedu PSK sa podarilo rozdeliť 9 800 eur

Foto: Vďaka benefičnému bowlingovému turnaju o Putovný pohár predsedu PSK sa podarilo rozdeliť 9 800 eur
Foto: ilustračné

Benefičný bowlingový turnaj o Putovný pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja mal aj tentoraz charitatívny podtext. Jeho poslaním bolo zmierniť nepriazeň osudu jednotlivcov aj rodinám finančným príspevkom a adresovať ho tým, ktorí sú na pomoc odkázaní. V pondelok 12.marca sa podarilo rozdeliť 9 800 eur medzi 14 rodín z regiónu, ktoré sa ocitli v zložitých životných situáciách. „Je ťažké čo i len počuť, predstaviť si životné príbehy takto skúšaných ľudí, nie to ich prežiť. Hoci naša ponúknutá pomoc často nevyrieši a nezvráti nepriazeň osudu, snáď aspoň prinesie nádej v dobrých ľudí, ktorí sa stretli aj na tomto benefičnom turnaji. Som rád, že ľudská spolupatričnosť tu funguje. Nikto na tomto svete by sa nemal cítiť osamotený vo svojich starostiach či problémoch,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Výťažok z turnaja pomôže Márii Novotnej z Tulčíka, ktorá trpí vzácnym a ťažko liečiteľným ochorením mozgu a na čiastočný návrat do života potrebuje nutne rehabilitácie. Špeciálna autosedačka a ortopedický matrac pomôže Karolkovi Richnavskému z Prešova, repasovaná načúvacia pomôcka zas uľahčí komunikáciu Šimonovi Sarakovi z Rudľova, ktorý je od narodenia úplne hluchý. Sponzorský príspevok využije rodina Dávida Žida zo Stakčína na ďalšiu z náročných operácií bedrového kĺba. Špeciálne multifunkčné zariadenie na polohovanie si bude môcť zaplatiť rodina 3,5- ročného Sebastiána Šelepa z Kežmarku, ktorý sa narodil s poruchou mozgových štruktúr a reverzné chodítko pomôže v pohybe 6-ročnej Leyle Tasli zo Stropkova, ktorá prekonala detskú mozgovú obrnu. 

Darované peniaze poputujú na úhradu rehabilitačných pobytov pre Timoteja a Alexa Stanovčákových z Ľubiše, Adamovi Vasičkaninovi z Raslavíc a Danielovi Roháčovi z Medzilaboriec. Autistom Jarkovi a Tadeášovi Sarikovcom z obce Sedliská vďaka príspevku rodičia prispôsobia ich bývanie, podobne ako aj v rodine Adriany Matysovej zo Svidníka. V ťažkej životne situácii sa ocitli aj Veronika Kandráčová z Popradu, súrodenci Vaškeboví z Levoče a Kušniríkoví zo Starej Ľubovne, kde finančné príspevky pomôžu zabezpečiť najnutnejšie životné náklady predovšetkým školopovinných detí.


0 zdieľaní

Dopravný servis
D1
Iné nebezpečenstvo
19:17
Petrovianska
Iné nebezpečenstvo
19:10
D1
Práca na ceste
17:15
Volgogradská
Kolóna
17:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina