22 marec 2018 - 12:10
Miroslava Ondáková

Popradskí policajti po pätnástich minútach oživovania zachránili 88-ročnej žene život

Foto: Popradskí policajti po pätnástich minútach oživovania zachránili 88-ročnej žene život
Foto: KR PZ Prešov
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dvaja policajti z Popradu poskytnutím prvej pomoci zachránili život 88-ročnej žene, ktorá nejavila známky života. „V piatok 16. marca 2018 v čase okolo 20:40 hod. boli policajti vyslaní na preverenie oznámenia o volaní o pomoc z jedného z bytov na Okružnej ulici v Poprade. Na mieste policajtov čakal oznamovateľ, ktorý im uviedol, že v byte na prvom poschodí cez otvorené okno počul ženský hlas volať o pomoc. Obyvatelia bytového domu priniesli rebrík pomocou ktorého sa policajti cez otvorené okno dostali do bytu. V kuchyni bytu spozorovali na zemi nehybne ležiacu ženu,“ uviedol Daniel Dožobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

Policajti žene skontrolovali základné životné funkcie pričom zistili, že hrudník sa nedvíha a pulz nebol hmatateľný. Policajti preto okamžite kontaktovali tiesňovú linku 155 a operátora požiadali o urýchlené vyslanie posádky RZP.

„Následne operátora prepli na hlasitý odposluch a na základne jeho inštrukcií začali s resuscitáciou osoby. Uvoľnili jej dýchacie cesty zaklonením hlavy a začali s masážou srdca. V resuscitácií policajti pokračovali až do príchodu posádky RZP. Posádka RZP si po príchode osobu prevzala, kde sa naďalej pokračovalo v oživovaní, pričom hliadka poskytovala súčinnosť posádke RZP, striedanie pri masáži srdca. V priebehu resuscitačných úkonov sa na miesto dostavila aj dcéra oživovanej ženy,“ dodal Džobanik z KR PZ v Prešove.

Po pätnástich minútach oživovania žene nabehol pulz a bola prevezená do NsP Poprad" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Poprad. Lekár RZP uviedol, že pravdepodobnou príčinou kolapsu bola pľúcna embólia, kde cudzie zavinenie lekár na mieste vylúčil. Pohotová reakcia policajtov s poskytnutím prvej pomoci tak pomohla zachrániť ľudský život.
Zdroj: KR PZ Prešov


Dopravný servis
D1
Prekážka na ceste
14:18
D1
Práca na ceste
14:16
Prešovská
Policajná hliadka
14:12
D1
Prekážka na ceste
11:17
D1
Stacionárny radar
11:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.