KOCR Severovýchod Slovenska ocení osobnosti a produkty cestovného ruchu Prešovského kraja 2017


Foto: KOCR Severovýchod Slovenska ocení osobnosti a produkty cestovného ruchu Prešovského kraja 2017
Galéria: 4 fotky
Foto: Severovýchod Slovenska

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska bude udeľovať Ocenenia za prínos v rozličných oblastiach cestovného ruchu v Prešovskom kraji. Najlepšie zariadenia, zamestnancov a jeden produkt vyberá verejnosť v online hlasovaní do 14. januára 2018 na www.severovychod.sk. „Ocenenie je vyjadrením vďaky a uznania osobnostiam, ktoré sa pričinili o rozvoj cestovného ruchu v jeho rozličných oblastiach. Taktiež upriamuje pozornosť na výnimočné produkty, ktoré prispievajú k návštevnosti a propagácii kraja,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Ocenenia budú odovzdané 25. januára 2018 o 11.30 hod. na medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave v expozícii Prešovského kraja

Ocenenie za celoživotný prínos v cestovnom ruchu Prešovského kraja bude udelené Pavlovi Rajtárovi. Počas vyše 50 rokov aktívnej kariéry horského vodcu vystúpil na Gerlach viac ako 1000 krát a na Mont Blanc 59 krát, 30 rokov pracoval ako záchranár Horskej služby. Stal sa protagonistom moderného skialpinizmu, uskutočnil rad zimných i letných výstupov vo Vysokých Tatrách i na mnohých miestach sveta. V roku 1993 bol ako predstaviteľ Spolku horských vodcov Vysokých Tatier jedným zo zakladateľov Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. Výrazne sa pričinil o vznik Národnej asociácie horských vodcov Slovenska, ktorá sa ako prvá z postsocialistických krajín stala členom Medzinárodnej únie asociácií horských vodcov.

V kategórii podnikanie v cestovnom ruchu získa ocenenie Jiří Hruška, ktorý stojí za vybudovaním golfového rezortu BLACK STORK vo Veľkej Lomnici. Lokalitu Veľkej Lomnice premenil na vyhľadávanú destináciu ČR, vytvoril pracovné miesta a umožnil vznik ďalších podnikateľských príležitostí. V októbri 2011 získal rezort prestížnu značku A PGA Golf Course ako 19. ihrisko na svete. K dispozícii je 27-jamkové ihrisko, golfová škola a areál počas roka pripravuje mnoho podujatí, ktoré do regiónu lákajú domácich a zahraničných hostí. Patrí k nim aj charitatívne podujatie CHARITY GOLF CUP pod záštitou Petra Bondru. Súčasťou areálu je hotel s wellnessom.


Za vzdelávanie v oblasti ČR udelila porota ocenenie Vladimírovi Ternavskému, zakladateľovi prvej lyžiarskej školy po revolúcii na Slovensku. V škole za 27 rokov naučili desaťtisíce detí a dospelých umeniu zvládnuť lyže a snowboard a vyškolil stovky inštruktorov, ktorí dnes vlastnia vlastné lyžiarske školy alebo pôsobia v strediskách po celom svete. Pôsobil ako šéf vzdelávania inštruktorov lyžovania a snowboardingu od roku 1990 v SAPUL a neskôr v Slovenskej lyžiarskej asociácii. Pomáhal budovať podobné vzdelávacie štruktúry v Čechách, v Rusku a na Ukrajine.

Odborná porota ocenila aj trojicu produktov – Chodník korunami stromov Bachledka, Singletrails v Lechnici a medzinárodný futbalový turnaj žiakov Fragaria Cup 2017

Chodník korunami stromov Bachledka sa od jesene 2017 vyvolal obrovský záujem verejnosti. Drevený chodník s dĺžkou 1234 metrov prevedie návštevníkov korunami stromov až na vrchol vyhliadkovej veže s výhľadom na Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie. Obsahuje didaktické a zábavné zastávky, na vrchu veže sa nachádza adrenalínová pochôdzna sieť. Singletrails v Lechnici sú adrenalínové cyklochodníky, oficiálne otvorené a dokončené v roku 2017. Tvoria ich dve trate s dĺžkou deväť a päť kilometrov. Turista, ktorý chce absolvovať oba okruhy, musí prejsť približne 18 kilometrov. Vybudovaním singletrackov v malej obci Lechnica, kde žije iba necelých 240 obyvateľov, pribudla v Pieninách turistická atrakcia, ktorá zvýšila návštevnosť Pienin a počet prenocovaní v obci Lechnica stúpol dvojnásobne. Prostredníctvom Singletrails v Lechnici sa o regióne píše už aj v Luxembursku, Švédsku a Amerike.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: Severovýchod Slovenska