V Prešovskej radnici sa konalo finále súťaže Talent ZŠ Šariša, víťazom sa stal Michal Novický


Foto: V Prešovskej radnici sa konalo finále súťaže Talent ZŠ Šariša, víťazom sa stal Michal Novický Foto: Mesto Prešov

V Priestoroch Prešovskej radnice sa uskutočnilo finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš so zameraním na matematiku, logiku, priestorový úsudok a verbálne myslenie. Do súťaže sa zapojili deti z Prešova, Šarišských Michalian, Sabinova, Lipian, Bardejova, Širokého, Raslavíc, Svidníka, Pečovskej Novej Vsi. Z viac ako tisícky žiakov vzišla finálová päťdesiatka talentovaných žiakov základných škôl.

Prešovské finále prebehlo v dvoch testovacích kolách. V prvom kole to boli rôzne úlohy, v ktorých išlo o číselný rad, slovné prešmyčky, zašifrované heslo, rozdeľovanie geometrických útvarov, či počítanie chýbajúcich kociek. Obsahom druhého testovacieho kola bola matematika, hry so slovami a ďalšie logické úlohy.

V náročnom testovaní sa víťazom Talentov Šariša stal Michal Novický zo Základnej školy Komenského 113, Lipany, druhé miesto obsadila Lucia Triščíková zo SZŠ, Námestie slobody 100, Sabinov a tretie miesto obhájila Lea Natália Onuferová zo Základnej školy, Šmeralova 25, Prešov. Pre úspešných finalistov pripravili organizátori vecné ceny. Ocenili aj súťažiacich zo 4. až 10. miesta, ktorí sa budú môcť zúčastniť spoločne s víťazmi na ktoromkoľvek výlete, exkurzii či akcii organizovanej celoslovenskou iniciatívou Rozumieme nadaným.Zdroj: Mesto Prešov