Zimný štadión v Prešove bude od 1. mája zatvorený, rekonštrukciou prejde narušená statika strechy


Foto: Zimný štadión v Prešove bude od 1. mája zatvorený,  rekonštrukciou prejde narušená statika strechy Foto: Ice Arena Prešov official

Prešovský zimný štadión prejde rekonštrukciou. Hlavný dôvodom rekonštrukcie je narušená statika strechy, čo potvrdzuje odborný vypracovaný posudok univerzitným pracoviskom. „Rekonštrukcia zimného štadióna je nevyhnutná. Aktuálne sa pripravujeme na proces verejného obstarávania, po ktorom bude jasný harmonogram nasledovných prác. Sme pripravení finančne aj projektovo,” uviedla Andrea Turčanová primátorka Prešova.

Zimný štadión bude od 1. mája 2018 zatvorený, práce na oprave sa dotknú aj klubov, ktoré v ňom pôsobia. Mesto pre kluby zabezpečilo ľad v blízkych zimných štadiónoch. Prešovské športové kluby by do ukončenia rekonštrukcie prešovského zimného štadióna mohli pôsobiť v Sabinove, Levoči i v Bardejove, ďalšie možnosti pre nich mesto Prešov vyrokovalo na štadiónoch v Gelnici a v Košiciach.

„Okrem toho mesto Prešov pripravilo aj úpravu platného VZN o ľadohodinách, takže kluby budú môcť pridelené dotácie využiť aj mimo mesto Prešov. Mesto je pripravené riešiť aj prepravnú logistiku, či už finančným príspevkom, alebo poskytnutím dopravy, aby maximálne zmiernilo dopady, ktoré so sebou prináša rekonštrukcia.  Prešovský zimný štadión sa začne rekonštruovať kvôli narušenej statike strechy. Mesto je na jeho rekonštrukciu pripravené projektovo i finančne,“ informuje Milan Greják, hovorca mesta Prešov.

Prečítajte si viac:Zdroj: Mesto Prešov, korzar.sk