Počas akcie Stihnem - Nestihnem policajti v Prešovskom kraji zistili celkovo 33 priestupkov


Foto: Počas akcie Stihnem - Nestihnem policajti v Prešovskom kraji zistili celkovo 33 priestupkov Foto: ilustračné

 

 

V utorok 10. apríla 2018 sa uskutočnila celoslovenská preventívno-bezpečnostnú akcia Stihnem - Nestihnem zameraná na kontrolu nelegálnych prechodov cez železničnú trať, ale aj na kontrolu správneho prechodu/prejazdu cez železničné priecestia.

V rámci celého Slovenska si ŽSR a polícia vybrala celkovo 82 nelegálnych prechodov, kde hliadky železničnej polície v najfrekventovanejšom čase monitorovali pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené a tiež 37 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod a nerešpektujú výstražnú svetelnú a zvukovú signalizáciu.

„V prešovskom kraji bolo do akcie zapojených 29 policajtov. Policajti zistili celkovo 33 priestupkov, z toho 13 priestupky motorových účastníkov proti BaPCP a 20 priestupkov podľa zákona o dráhach. Jeden priestupok bol odstúpený na správne konanie, ostatné boli vyriešené v blokovom konaní,“ informuje Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.


Každý z previnilcov, ktorý bol v tento deň prichytený pri priestupku, v rámci jeho riešenia dostal aj informačný leták, v ktorom je podrobne a zrozumiteľne vysvetlené ako správne prechádzať cez železničné priecestie a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať.

Výsledky v číslach:

  • Zapojení policajti: 166
  • Skontrolované osoby: 583 (197 - chodci, 359 vodiči, 27 cyklisti)
  • Nepovolené prechádzanie cez dráhu: 125
  • Porušenie maximálnej rýchlosti na železničnom priecestí: 104
  • Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky: 50
  • Policajti v jednom prípade zadržali vodičský preukaz za jazdu na červenú a vypátrali jednu vec. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: MV SR